Haberler 27 0

Steam tasarımı değişiyor! Neler yenilenecek?

Uzun zamandır ortalıkta dolaşan söylentiler sonunda gerçek oldu. Steam tasarımı değişiyor. Oyun kütüphanesinin tasarımını değiştiren Steam,yeniliklerine devam edecek.


Yeni Steam tasarımı neler getiriyor?

Yıllardır aynı tasarım dili ile hayatına devam eden Steam, günümüzde rakipsiz değil. Şirket, karşısına dikilen Epic Store ve GoogleStadia’ya karşı elini güçlendirmek istiyor. Bunu, ilk olarak daha kullanıcı dostu bir tasarıma geçerek yaptı. Mevcut kullanıcıların alışkanlığını da bozmak istemeyen Valve, bu yüzden oyun sütununu sabit tutmayı tercih etti.

Yeni Steam tasarımı ile birlikte artık oyuncular birbiriyle daha hızlı iletişim kurabilecekler. Arkadaş listesi arık kütüphanenin ekranında yer alacak. Çevrimiçi oyuncular birbirini kolayca görebilecek. Ayrıca, kullanıcının oynadığı oyunlar da bir satırda görüntüleniyor. Oyunların güncellemeleri ve önemli açıklamaları burada anlık olarak paylaşılıyor.

Etiketleme özelliği artık Steam’de de kendine yer buluyor. Oynamak istediğiniz oyunları etiket ile aramanız artık mümkün. İstediğiniz oyun türünü yazdığınızda karşınıza o kategorideki tüm oyunlar sıralanıyor.

Yakın zamanda Etkinlikler özelliği de Steam’deki yerini alacak gibi duruyor. Burada, oynayacağınız oyundaki yenilikleri, etkinlikleri takip edebileceksiniz.

Söz konusu büyük güncellemenin ne zaman yapılacağı ile ilgili şirket cephesinden yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak, rekabet için biraz hızlı hareket etmek zorunda olduğunu söylemek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir