Apex Legends 20 1

Apex Legends FPS Arttırma Rehberi

Önce oyun içi basit ayarlardan bahsedeceğim. Ardından diğer ayarlara geçeceğim.

Sistemi iyi olmayanlar için en düşük ayarları vereceğim, bilgisayarında yeni nesil parçalara sahip olanlar grafik ayarlarını biraz daha yüksek tutabilirsiniz.

Oyun İçi Grafik Ayarları

Grafik ayarları için SETTINGS > VIDEO bölümüne gelin. Aşağıda vereceğim bilgilere göre ayarları yapın.

Display Mode: Fullscreen

Aspect Ratio: Çözünürlüğüne göre seçmen lazım. Varsayılan neyse o kalabilir. Önerilen (native) olarak belirtilmiştir.

Resolution: Native çözünürlük neyse onu seçebilirsin fakat sistemin çok zorlanıyorsa düşük seçmeye çalış. Düşük çözünürlükleri seçtikçe FPS artar fakat görüntü kalitesinin kötü olacağını unutma.

Field of View: 90 veya daha düşük seçmelisin. Ne kadar düşük seçersen FPS o kadar yüksek olur fakat düşürdükçe oyundaki görüş açın da azalır.

Color Blind Mode: Renk körü modunu istediğin gibi seçebilirsin.

V-Sync: Disable

Adaptive Resolution FPS Target: Tavsiyem 0 fakat sistemin yetersizse 60-100 arasında bir değer seçebilirsin. Bu ayar yükseltildiğinde görüntü bulanıklaşabilir, uzak mesafeyi görmen zorlaşır.

Adaptive Supersampling: Disabled

Anti-aliasing: None

Texture Streaming Budget: None veya Very Low. Eğer tüm ayarları yaptıktan sonra oyun akıcı gelirse Medium da seçilebilir.

Texture Filtering: Bilinear

Ambient Occlusion Quality: Disabled

Sun Shadow Coverage: Low

Sun Shadow Detail: Low

Spot Shadow Detail: Disabled

Volumetric Lighting: Disabled

Dynamic Spot Shadows: Disabled

Model Detail: Low

Effects Detail: Low

Impact Marks: Disabled

Ragdolls: Low

Nvidia Grafik Ayarları

Bu ayarı Nvidia ekran kartları için yapacağız. Nvidia Denetim Masası‘nı aç. 3D Ayarlarının Yönetilmesi‘ndeki Program Ayarları‘na gel ve Ekle‘ye bas. Apex Legends‘ı seç ve Seçilen Programı Ekle‘ye tıkla.

Belirttiğim şekilde oyunu ekledikten sonra “Bu program için ayarları belirleyin” kısmında “Önceden oluşturulmuş maksimum kare sayısı“‘nı 1 seç.

Eğer dizüstü bilgisayar kullanıyorsan “Bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin” kısmını Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak belirle.

Uygula ve nvidia denetim masasını kapat.

Ekran İyileştirmeleri

Eğer oyun Windows 10’lu bir sistemde kurulu değilse bu bölümü atlayabilirsin.
Oyunun kurulu olduğu klasöre git. r5apex.exe uygulamasına sağ tıkla ve Özellikler‘e gir. Uyumluluk sekmesindeki Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneğini işaretle ve tamama bas.

Oyuun Modu

Bilgisayarında güncel bir Windows 10 varsa oyun modunu ve oyun çubuğunu kapatmalısın.

Windows 10 oyun modunu kapatmak için Başlat simgesine tıklayarak Başlat menüsüne gel ve Ayarlar‘ı aç. Bu menüde Oyun‘a tıkla ve Oyun Modu sekmesindeki “Oyun Modu kullan” seçeneğini Kapalı hale getir.

Yine aynı alandaki sol menüde yer alan Oyun çubuğu sekmesine gel ve “Oyun kliplerini ve ekran görüntülerini kaydedin ve Oyun çubuğunu kullanarak yayınlayın” seçeneğini Kapalı duruma getirerek oyun çubuğunu kapat.

Oyun DVR da devre dışı bırakılırsa çok iyi olur. Aynı menüdeki Oyun DVR sekmesine gel ve “Ben oyun oynarken arka planda kaydet” seçeneğini Kapalı duruma getir.

Origin Ayarları

Origin’de My Game Library‘ye gel ve Apex Legends‘e sağ tıkla. Gelen seçeneklerden Game Properties‘e tıkla ve Enable Origin In Game for Apex Legends seçili ise onu kaldır. Son olarak, Save‘e bas. Özetle fps ayarımız için “Enable Origin In Game for Apex Legends” işaretli olmamalı.

“Apex Legends FPS Arttırma Rehberi” üzerine 1 yorum

  1. Yiğitcan dedi ki:

    BU HABER BANA ÇOK YARDIMCI OLDU TEŞEKKÜR EDERİM!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir